Zima na Beskidzkim szlaku

Zima jeszcze się nie skończyła, a jej uroki są nie do przecenienia. W tym okresie nie uświadczy się na szlakach zbyt wielu turystów, a w sumie, to dobrze. Można mieć wspaniałe widoki na własność, choćby przez chwilę.

My wybraliśmy się znanym, beskidzkim szlakiem na zwykły spacer. Znawcy na pewno rozpoznają miejsca ze zdjęć, choć jest teraz nieco wyżej o około 1,5- 1,8 m. Tablice informacyjne, które latem mamy na wysokości oczu teraz są na wysokości… stóp. Temperatura oscyluje coś około -16 do -19 st. C. ale nie jest nam zimno. Ubraliśmy się niezbyt grubo i oczywiście na ?cebulkę?. Koszulka termoaktywna, odprowadzająca pot, na to lekka bluza z najtańszego polaru i bluza polarowa (Polartec Thermal Pro) i oczywiście kurtkę z membraną. Do tego buty zimowe KARRIMOR Snow. Jako, że miał być to spacer nie ruszaliśmy się zbyt szybko, ale i tak nie było nam zimno.

Odzież sportowa jednak spełnia swe zadanie i na pewno jest nieporównywalnie lepsza od bawełnianych koszulek i swetrów. Zwłaszcza buty KARRIMOR spisywały się znakomicie. Pomimo ubrania stopy tylko w cienkie, letnie skarpetki nie odczułem żadnego dyskomfortu termicznego. Oczywiście trzeba pamiętać, by buty były suche i nie nazbyt dopasowane do stopy. Bieżnik również spisywał się znakomicie i nawet na wyślizganych odcinkach szlaku nie narzekałem na brak przyczepności. Jeśli chodzi o plecaki, to ja nie zabrałem swojego, poprzestałem na torbie z aparatem, żona natomiast zawsze w takim przypadku zabiera swój plecak PUMA Big Cat. Mieści się w nim termos, mapy i damskie, hmmm… różne rzeczy. Na przykład znalezione w Tatrach w zeszłym roku kamienie :) Tak, czy inaczej plecaczek był potrzebny, spisał się na tej i poprzednich wycieczkach, jak również w mieście, na aerobiku…

Nie o tym jednak miało być. Chciałem pokazać kilka zdjęć zrobionych na szlaku w dość mroźnej aurze.

Jeszcze jedno: Widziałem ślady człowieka w rakietach śnieżnych, szedł gdzieś samotnie w śnieżną pustkę. Też tak chcę.Rakiety, to następny nabytek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoblog, Outdoor, Turystyka, wycieczki i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.