Rowerem przez Sierra Nevada

Właściwie nie zwykłym rowerem a sprzętem, który zdaje się nie ma rodzimej nazwy jedynie angielską ? handbike, czyli rower napędzany ręcznie. W ramach tegorocznego Memoriału im. Piotra Morawskiego ?Miej odwagę? pojedzie na nim niepełnosprawna dziewczyna ? Pani Karina Jasińska studentka II roku psychologi. Wyjazd ten organizowany jest przez podróżnika Karola Kleszyka oraz Fundację Bariera. Towarzyszyć im będzie doświadczony podróżnik i zaprzyjaźniony lekarz Szymon Świrta. Będzie to pierwsza polska wyprawa rowerowa na handbike’u z kobietą niepełnosprawną na wysokość 3400 m n.p.m. Ideą projektu jest niwelowanie różnic i łamanie stereotypów dotyczących możliwości osób niepełnosprawnych.

Data rozpoczęcia: 2012-10-01

Data zakończenia: 2012-10-20

Czas trwania : 20 dni

UCZESTNICY:

Karina Jasińska jest studentką II roku psychologii i nie zamierza rezygnować ze swoich marzeń. Jej hart ducha i silna wola może być przykładem dla innym ludzi jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Karina w wieku 16 lat była uczennicą technikum lotniczego, chciała zostać pilotem i podróżować po świecie. Niestety, w wyniku zakażenia centralnego systemu nerwowego, straciła władzę w nogach, dzisiaj porusza się na wózku. To nie przeszkadza Jej realizować swoich wielkich pasji, jakimi są: sport i podróże.

Organizatorem całej wyprawy jest zapalony miłośnik i podróżnik Karol Kleszyk. Ma na swoim koncie wiele wypraw. Dwa lata temu wraz z kolegą przejechali pustynię Gobi w Mongolii (1600km w 16 dni). Tego lata wraz z Szymonem podróżnicy przejechali ponad 1000 km z niewidomym Pawłem po bezdrożach Ameryki Południowej zdobywając pustynię Atacama, Salar Uyuni, wulkan Mirador de Caltama oraz sześciotysięcznik Huayna Potosi.

Szymon Świrta – lekarz sprawujący medyczną pieczę nad uczestnikami wyprawy. Jest uczestnik wielu wypraw nie tylko rowerowych do Chin, Mongolii, Rosji, Hiszpanii.

Patronem honorowym wyprawy jest Akademia Ignatianum w Krakowie i znany himalaista Jacek Teler.

Patroni medialni w liczbach:

  • 4 rozgłośnie radiowe,
  • 8 wydawnictw prasowych,
  • 17 portali w tym 8, które będą relacjonowały na żywo przebieg wyprawy,
  • 7 klubów podróżniczych,
  • 3 fundacje,
  • 2 TV

SPONSORZY:

  • ALPINUS (przyznano wyróżnienie w konkursie Miej odwagę i Alpinus, dzięki temu w 1/3 części sfinansuje to wyprawę).
  • Firma GTM od której zostanie zakupiony rower z 50 % rabatem.
  • Fundacja: Bariera, Tacy Sami, Mimo Wszystko.

W tej chwili szukamy sponsorów do zrealizowania wyprawy.

Nasze wyprawy pobudzają osoby niepełnosprawne do aktywizacji i dają nadzieję na realizowanie swoich marzeń.

Po przyjeździe do Granady rowerzyści ruszą na Pico del Veleta, skąd wyruszą na północny zachód w kierunku Alicanty. Trasa będzie liczyła ponad 1000 km przez najwyższe przełęcze gór Sierra Nevada i będzie trwała 20 dni.

Źródłó: cykloid.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawostki, Outdoor, Wydarzenia, Wyprawy i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.